Енергоефективна вітрина ноу-хау

Корпорація Zehnder збудувала нову, енергоефективну штаб-квартиру у Франції, поряд із містом Еврі. Її площа нараховує 300 кв.м 500 кв.м.

Отримано чотири сертифікати:

  1. Minergie;
  2. Minergie P;
  3. LEEDS;
  4. Bream.

Коротко про чотири сертифікати:

  • Minergie – основний критерій оцінки для отримання цього сертифіката додому – це низький рівень споживання енергії для обігріву приміщень.
  • Minergie P  – ще вищі вимоги, ніж у Minergie. Додатково – вимоги до екологічності будівлі та наявність фотоелектричних панелей на даху будинку.
  • LEED – керівництво в енергетичному та екологічному проектуванні для так званих Зелених Будинків (Green Building), розроблене Американською Радою З Зелених Будинків (United States Green Building Council (USGBC)). Стандарт складається із шести розділів:
  1. Прилегла територія;
  2. Ефективність використання водних ресурсів;
  3. Енергія та атмосфера будівлі;
  4. Матеріали та ресурсна база;
  5. Якість внутрішнього повітря;
  6. Нові стратегії у проекті та інновації.
  • Bream  ;– Найпоширеніша у світі система сертифікації Зелених Будинків. По суті, аналогічні вимоги, що і для LEED, але має більш гнучку основу. Розробники британської рейтингової системи готові враховувати специфіку місцевої економіки та законодавчих вимог.

У 1964 році будівельні роботи Vaux Andigny, відомі також під назвою Acova, створили концепцію дизайнерського опалення на схід від Сен-Квентіна. Навіть сьогодні, оригінальна фабрика, вже модернізована кілька разів, виробляє дизайнерські сталеві радіатори та сушки для рушників (електричні, водяні і навіть комбінованого типу), у тому числі індивідуального виконання.

У 1994 році Acova була придбана швейцарською сімейною групою Zehnder, на чолі з Гансом-Петер Зендером та спеціалізувалася на декоративних сталевих радіаторах. опалення. На рубежі століть, розуміючи стагнацію європейського ринку опалення та прагнення зберегти можливості для зростання, Zehnder Group запускає у виробництво вентиляцію.

штаб-квартира Zehnder, Франція

 Zehnder будує нову французьку штаб-квартиру 3500 м² у місті Куркурон, Ессон.

Сьогодні ця група присутня на ринках Франції вже понад 50 років завдяки Avoca. На ринок поставляються такі продукти, як:

штаб-квартира Zehnder, Франція

Конструкція будівлі – класична: бетон, ізоляція зовні та вентильоване облицювання. Але фронтальні стіни не несуть і можуть бути зняті, щоб перейти до можливого розширення в майбутньому.

Розширення бізнесу у Франції призвело до того – що головного офісу стало замало. Тоді було ухвалено рішення у місті Куркурон, неподалік Еврі (всього300 метрів), побудувати будівлю в 3000 кв. м., яке буде особою компанії.

штаб-квартира Zehnder, Франція

Зовнішня ізоляція виставкового залу, позначена Minergie P, виготовлена ​​з поліуретану. Забруднені частини ізольовані дахом Dow Chemical, стійким до тиску та вологості.

Відповідно з RT2012 (коротко – визначає низьке енергоспоживання будівлі) будівля буде також позначена як Minergie і Minergie P (P для зобов'язань) щодо навчального центру, згідно з швейцарською системою оцінок енергетичних характеристик будівель. Це також буде сертифіковано Bream і Leeds, дві системи для оцінки впливу будівлі на навколишнє середовище, британського походження Bream і північноамериканського Leeds.

штаб-квартира Zehnder, Франція

Всі кімнати, навіть у навчальному центрі в англійському дворі, мають доступ до природного освітлення. Вікна будуть захищені моторизованими навісами Warema.

На жаль, Зендер не зберіг сертифікат Effinergie і HQE, більш відомий у Франції, але не все відразу. Згідно з прогнозованими розрахунками, у будівлі споживатиметься менше 15 кВт год/м2, а для RT2012 (опалення, охолодження, вентиляція, освітлення та допоміжне обладнання) потрібно менше 30 кВт год/м2.

Стельові панелі Zehnder

Приміщення нагрівають та охолоджують за допомогою панелей  Zenhder, підвішених під бетонними плитами.

Спочатку, в будівлі працюватиме 110 осіб (хоча сама будівля може без проблем вміщувати до 170 осіб). Він розроблений дуже гнучким способом: внутрішні перегородки офісних приміщень можуть легко переміщатися, зовнішні стіни на стороні паркування і ті, що знаходяться на внутрішньому дворі, є «плавкими», тобто – без будь-якої структурної ролі. Достатньо просто знести їх та розширити будівлю.

Стельові панелі променистого опалення Zehnder

Панелі Zehnder мікроперфоровані для покращення акустики приміщень.

Вітрина ноу-хау групи

У будівлі будуть розташовані приймальня для клієнтів, офіси, виставковий зал та навчальний центр. Він буде обладнаний знизу догори – у буквальному значенні – фірмовими товарами: дизайнерськими радіаторами опалення, вентиляцією з рекуперацією тепла (ККД понад 80%, згідно Minergie та Minergie P) та стельовими панелями променистого опалення та охолодження, які забезпечують опалення, охолодження та вентиляцію.

Стельові панелі променистого опалення Zehnder 

У переговорних кімнатах панелі вбудовані в підвісні стелі, що трохи знижує їхню потужність у гарячому та холодному стані.

Будинок добре орієнтований, всі приміщення мають доступ до природного освітлення, за винятком технічних приміщень.

Конструкція будівлі – класична:

  • Посилені несучі стіни;
  • Традиційна бетонна опалубка;
  • Ізоляція зовні та вентильоване облицювання.

Однак у конструкції є одна особливість: розподіл повітроводів ComfoTube  ;(з поліетилену високої щільності) і вбудовані в бетонні підлоги.

Стельові панелі променистого опалення Zehnder

Панелі з'єднані один з одним мережею, захищеною гнучкими металевими обплетеннями.

Незважаючи на те, що вся Європа використовує такий спосіб розміщення повітровідводів – це заборонено у Франції, особливо у сфері послуг. Zehnder довелося довести, що дана специфіка розміщення повітровідводів не суперечить пожежній безпеці будівлі.

Підключення панелей муфтами

Шланги для підключенняпанелі панелі оснащені муфтами John Guest, які з'єднуються без інструментів із встановленими на заводі мідними ніпелями на колекторах Pettinaroli.

Це виняток, а не Atex (Тестування з технічної оцінки). Але результати цього першого посилання на повітророзподільні канали, вбудовані в бетонні плити, можна використовувати під час можливого застосування Atec (технічний висновок Cstb) пізніше.

Регулятор панелей Zehnder

Панелі конференц-залів живляться та регулюються за допомогою 6-ходових клапанів Belimo, здатних постачати воду (теплоносій) у будь-який час, як гарячу, так і холодну.

У цій будівлі офіси нагріваються та охолоджуються більш ніж 600 м² панелей променистого опалення та охолодження Zehnder. У конференц-залах з акустичних міркувань вони вбудовані у підвісні стелі. В офісах вони просто підвішені під сирим бетоном, щоб скористатися його тепловою інерцією та збільшити комфорт улітку.

Регулятор живлення панелей Zehnder

Панелі в офісах живляться та регулюються за допомогою напрямних клапанів Belimo з ланцюгами. Як правило, балансування забезпечується клапанами TA.

При ширині 600 мм вибрані елементи стелі складаються з перфорованої пластини, на яку наклеюється мідна трубка, розташована в котушці та покрита алюмінієвими дифузорами для забезпечення гарного розподілу дифузії або поглинання тепла на всій пластині.

ComfoTube

Повітря розподіляється в офісах по повітрянорозподільних каналах PEHD, вбудованим у бетонні плити.

Вся будівля покрита теплоізоляцією, щоб зменшити втрати тепла назовні. У режимі обігріву при падінні температури на 15 К потужність цих ізольованих панелей становить 139 Вт/м. У режимі охолодження з Delta t = 15 K споживана потужність досягає 178 Вт/м².

Zehnder ComfoAir

Три блоки обробки повітря Zehnder ComfoAir, сертифіковані Інститутом Passivhaus в Дармштадт, обладнають цю нову будівлю.

Панелі з'єднані гнучкими металевими обплетеннями та швидкодіючими муфтами John Guest. Ці фітинги не мають інструментів для попередньо встановлених мідних ніпелів на колекторах Pettinaroli. З холодних і гарячих мереж, виготовлених із сталевих труб, панелі стель або живляться 2-ходовими клапанами Belimo з перемиканням на офіси, або 6-ходовими клапанами Belimo для панелей переговорних кімнат.

Це означає, що всі офіси працюють в тому самому режимі: обігрів або охолодження. Але конференц-зал у будь-який час може нагріватися або охолоджуватися за необхідності.

Тепловий насос вода-вода Climaveneta 60 кВт

Для опалення та охолодження води використовується тепловий насос вода – вода 6-ти трубковий Climaveneta, на 60 кВт.

Сертифікований CTA Passivhaus

Щоб оголосити якість своїх вентиляційних установок, виробник направив для   посвідчення, шість моделей CTA ComfoAir XL (800, 1500, 2200, 3300, 4400 та 6000) в Passivhaus інститут, Дармштадт.

Тепловий насос вода-вода Climaveneta 60 кВт

Для подачі води з резервуара в тепловий насос вода – вода потрібно три отвори: один – на подачу, два – на відведення.

Три установки ComfoAir XL CTA встановлюються в будівлі міста Куркурон: 2×6000 м3/год для виставкового залу, навчального центру та частини офісів, 1х4400 м3/ч для решти офісів. Ці машини, відповідно до сертифікації Passivhaus Institute, мають рекуперацію відпрацьованого повітря понад 85% та електричне споживання всього 0,42 Вт год/м 3 .

У приміщеннях рарозподіл повітря регулюється датчиками C02. Тепло і холод для повітря та води, агрегатів кондиціювання повітря, стельових панелей опалення та охолодження та для тридцяти, з невеликим, дизайнерських радіаторів опалення, розташованих на сходах та у ванних кімнатах, виробляються тепловим насосом Climaveneta (вода-вода), з 6-ю трубками, на 60 кВт.

Установка розумного будинку (BMS)

Вся установка контролюється Delta Dore BMS (розумний будинок), пов'язаної з LonWorks для різного обладнання.

Цей проект, розпочатий у жовтні 2013 року, був закінчений у січні 2015 року компанією Bouygues Bâtiment IDF – Construction Privée, що діє як генеральний підрядник для всіх державних органів на загальну суму 10 мільйонів євро, включаючи землю.

Штаб квартира Zehnder, ФранціяШтаб квартира Zehnder, ФранціяШтаб квартира Zehnder, ФранціяШтаб квартира Zehnder, ФранціяШтаб квартира Zehnder, ФранціяШтаб квартира Zehnder , Франція