Вступ.
В умовах глобальної пандемії коронавірусу COVID-19, що продовжується, була виражена занепокоєність у зв'язку з можливістю поширення вірусних частинок повітряним шляхом через вентиляційні системи будівель або передача вірусів за допомогою рекуперації. Досі не було відомо про передачу вірусу повітряним шляхом через вентиляційні системи. Незважаючи на це, виникло занепокоєння щодо такої можливості через системи, які рециркулюють повітря або використовують певні технології для рекуперації тепла та вологи.[1].
Компанія CORE, що входить до складу концерну Zehnder Group, виробляє мембранні теплообмінники для застосування у вентиляційних системах будівель з метою рекуперації енергії. У теплообмінниках Core мембрани використовуються для поділу припливного та відпрацьованого потоків повітря, дозволяючи передавати тепло та вологу, але блокуючи гази та забруднюючі речовини, такі як запахи, вірусні частинки, пил та ін.
Zehnder Group, як лідер галузі та виробник високоякісних компонентів для вентиляції, провела сертифікаційні випробування гігієнічної функціональності мембранних матеріалів, включаючи випробування на проникнення вірусів.
Мембрани CORE
Як видно на знімку поперечної мікроскопії нижче, мембрана CORE складається із двох шарів:
- Мікропористий шар;
- Щільного селективного полімерного шару.
Щільний селективний шар непроникний для газів і пропускає лише водяну пару. Усі частинки, віруси та бактерії будуть заблоковані цим шаром. Повітря може давити на мембрану з одного боку, але проходити через неї не буде.
Мікропористий шар мембрани діє як опорний шар для активного селективного шару. Розміри пор цього шару варіюються в діапазоні від 10 до 60 нм (нанометрів) і діють як бар'єр для перенесення вірусів та бактерій.
Це пояснюється тим, що середній розмір і геометрія пір мікропористого шару менше, ніж діаметр вірусів. Повідомлялося, що коронавіруси, такі як COVID-19, мають середній діаметр 125 нм з діапазоном 60-140 нм, що більше, ніж розмір мікропористого шару підкладки [2]. Для порівняння, респіраторні маски N95 розраховані на блокування 95% частинок 0,3 мкм (300 нм). [3].
Таким чином, мембрани Core, що використовуються вперекладений звіт про випробування або повний звіт в оригіналі (англійською мовою).
Теплообмінники CORE
Деякі типи вентиляційних установок з рекуперацією енергії (такі як роторні або двотактні) не забезпечують повного поділу потоків вентиляційного повітря, дозволяючи відпрацьованому повітрю періодично стикатися з тими самими поверхнями, що й припливне повітря. Це може сприяти поверненню частинок та запахів із припливним повітрям.
Пластинчасті мембранні рекуператори CORE (класичні та ентальпійні) забезпечують 100% поділ вхідних та вихідних потоків повітря. Так як мембрана непроникна для повітря та вірусів, припливний повітряний потік у теплообмінниках CORE відокремлюється від потоку відпрацьованого повітря. Це виключає повернення будь-яких частинок, запахів та вірусів назад до приміщення.
На завершальному етапі виробництва теплообмінників CORE проводиться повна перевірка на наявність перехресних витоків, гарантуючи таким чином, що ущільнення теплообмінника абсолютно герметичні. Для реалізації продукції в Північній Америці також проводяться сертифікаційні випробування за стандартом AHRI 1060, що гарантують, що теплообмінники забезпечують 1% переносу відпрацьованого повітря (EATR). /strong>. Для продукції в Європі проводяться випробування відповідно до стандарту DIN EN 308 з пороговим значенням витоку 1% від номінальної витрати повітря.
Таким чином, ми можемо гарантувати, що усі теплообмінники CORE відповідають найвищим стандартам та директивам на відповідних ринках.
В той же час концерн Zehnder Group продовжує стежити за дослідною діяльністю, пов'язаною з COVID-19 та будь-якими ризиками передачі вірусів у вентиляційних системах, а також продовжуватиме виробляти та розробляти продукти, які пропонують як високі експлуатаційні характеристики, так і чудову гігієнічну функціональність!
Попередження:
Компанія CORE є постачальником мембран та теплообмінників для розробників та виробників вентиляційних систем. Незважаючи на те, що теплообмінники CORE забезпечують низький витік та повний поділ потоків повітря, а мембрани блокують передачу забруднюючих речовин та вірусів між потоками повітря, ці теплообмінники повинні встановлюватися у вентиляційні системи таким чином, щоб виключити витік та рециркуляцію повітря для виключення можливості змішування витяжного та припливних потоків.
Стати посилається на
[1] https://www.rehva.eu/fileadmin/user_upload/REHVA_covid_guidance_document_2020-03- 17_final2.pdf
[2] Н. Чжу та ін., “Новий коронавірус від пацієнтів з пневмонією в Китаї, 2019 р.”, Медичний журнал Нової Англії, том 382, № 8, стор. 727-733, лютий 2020 р., doi: 10.1056/NEJMoa2001017.
[3] NIOSH (2019) “Процедура № TEB-APR-STP-0059, редакція 3.2. Визначення рівня ефективності фільтрів сажі для фільтрів серії N95 щодо твердих частинок для неживних повітроочисних респіраторів, Стандартна процедура випробування (STP)”. [Онлайн] доступний на https://www.cdc.gov/niosh/npptl/stps/pdfs/TEB-APR-STP-0059-508.pdf
[4] Комітет F23, “Метод випробування ASTM F-1671 на стійкість матеріалів, що використовуються в захисному одязі, до проникнення патогенів, що переносяться з кров'ю, з використанням проникності бактеріофага Phi-X174 як випробувальна система”, ASTM International, 2013.
[5] “AHRI, ANSI/ARI Стандарт 1060, Стандарт для оцінки повітро-повітряних теплообмінників для вентиляційного обладнання з функцією рекуперації енергії”, Інститут Кондиціювання та Охолодження, Арлінгтон, ВА, 2005.
[6] DIN: (1997). “DIN EN 308. Теплообмінники – Процедури тестування для встановлення працездатності повітро-повітряних пристроїв рекуперації тепла”; EN 308:1997.